ادویه برنج

این ادویه ترکیبی از پنج ادویه گرم است: که شامل هل ، دارچین، زیره سبز، جوز و گلبرگ های خشک شده گل رز می شود. این مخلوط ادویه ای باعث افزایش عمق منحصر به فرد طعم برنج سفید شده بخار شده برای ایجاد برنجی معطر می شود، که من آن را با خورشت قیمه، لوبیا پلو با هویج و زرشک پلو سرو می کنم.

این ادویه منحصرا برای برنج ایرانی استفاده نمی شود، من از آن در چند دستور پخت دیگر نیز استفاده می کنم. برخی از غذاها که ممکن است بخواهید امتحان کنید عبارتند از: کوکو بادمجان، کوکو سبزی، و البته تهچین پخته شده توسط من است.

شما می توانید اکثر این ادویه جات را در مغازه های ادویه خاورمیانه یا ادویه های هند پیدا کنید. من معمولا از یک قهوه آسیاب کن برای آسیاب پوسته هل استفاده می کنم، و بر حسب دستور پخت احتیاجی به جدا کردن پوسته خارجی هل در هنگام آسیاب کردن نیست.

هل یک دانه دوکی شکل ½ در ¼ اینچی است، که بیرون آن به رنگ سبز و قهوه ای می باشد. دانه های سیاهی در داخل هر غلاف وجود دارد. این ادویه معطر در شکل پودری خود در بسیاری از شیرینی ها و همچنین در دستور پخت های ادویه ی برنج استفاده می شود؛ ۱۰ غلاف حدود ۱ ½ قاشق چایی خوری هل می دهد. برای تهیه چای هل، ۴-۵ غلاف کامل هل را به قوری چای همراه با برگ چای سیاه اضافه کنید و به طور معمول دم کنید. هل دارای خواص ضد عفونی کننده است که جویدن آن باعث خوشبو شدن بوی دهان می شود. لازم به ذکر است که هل سیاه و یا هل هلندی نیز وجود دارد که به طور قابل توجهی بزرگتر از هل سبز یا قهوه ای است و حدوداً ۱ ½ در ½ سایز آن می باشد.

دارچین یک ادویه ی جهانی است که در بسیاری از شیرینی های فارسی و در بسیاری از دستور العمل های طعم دهنده استفاده می شود. ان یکی از مواد تشکیل دهنده ادویه برنج ایرانی است. پوست دارچین با چای ایرانی برای درست کردن چای دارچینی دم می شود.

مقداری دارچین را به شراب سیب گرم خود اضافه کنید و از طعم و مزه آن لذت ببرید. اعتقاد بر این است که دارچین یک آنتی اکسیدان است که حساسیت انسولین را بهبود می بخشد و همچنین کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش می دهد. بنابراین بروید و آن را بر روی غلات صبحانه، بستنی، پودینگ برنج و یا حتی بر روی نان توست کره ای خود بپاشید.

زیره در شکل دانه های کامل و یا به صورت پودر در غذاهای مختلف فارسی، هندی، آفریقای شمالی و آمریکای لاتین مورد استفاده قرار می گیرد. برشته کردن دانه در حرارت کم موجب افزایش طعم آن ها می شود. من این ادویه را فوق العاده عجیب و غریب و بیگانه می دونم، طعم تند بسیار گرم و دودی دارد.

زیره یک طعم منحصر به فرد را به هر دستور پختی که به در آن استفاده شود، اضافه می کند، چه  به برنج، چیلی، سیب زمینی یا حموس (خوراک خمیر مانندی از نخود پخته و کوبیده و سیر و غیره)اضافه شود. زیره در شکل پودری خود یکی از فاکتورهای اصلی در دستور پخت برنج ایرانی به حساب می آید، در حالی که دانه کامل زیره، برنج زیره ای را زمانی که با هل سیاه مخلوط می شود بسیار خوش طعم می کند. این دانه ها در ترشی سبزیجات هم استفاده می شوند.

جوز هندی، یا جوز و بوئیا یکی دیگر از ادویه های گرم و شناخته شده است که تقریبا شیرین است و در غذاهای شیرین و خوش طعم استفاده می شود. جوز هندی بهتر است در مقادیر کمی برای اضافه کردن عطربرنج و طعم مناسب به غذا استفاده شود. جوز هندی خشک شده می تواند تا یک اینچ طول داشته باشد. این یک بذر قهوه ای خاکستری به شکل بیضی است که تا حدی پوست خارجی اش کمی خشن است. این ادویه را می توان در آشپزخانه با یک رنده خوب در خانه رنده کرد، اما در فروشگاه های ادویه ای نیز در قالب پودر فروخته می شود. جوز هندی در اگ ناگ (مشروب حاوی تخم مرغ و شیر و شکر و ویسکی یا شراب و غیره) استفاده می شود و طعم بسیار خوبی به سس خوراک پزی(سس سفید دارای شیر و آرد و خامه) می افزاید.

گل گلبرگ ‘گل سرخ’: گل رز که در پخت و پز فارسی استفاده می شود، از نوع گل رز وحشی (گل رز یا گل محمدی) است که تنها در مناطق خاصی از ایران رشد می کند. دیگر گونه های خانواده گل رز برای پخت و پز در ایران استفاده نمی شوند. رز در فصل بهار برداشت می شود و برای مدت کوتاهی در بازار ادویه به فروش می رسد؛ آن برای درست کردن مربای گل رز استفاده می کنند و طعم شگفت انگیزی دارد. در فصل های بعد فقط می توانید گل خشک شده را برای خرید پیدا کنید. گلبرگ گل رز خشک شده به پودر تبدیل شده و به عنوان ادویه استفاده می شود. این به غذاهای خوش طعمی مانند دلمه برگ اضافه شده  تا عطر و بوی دلپذیری به آن غذا بدهد. همچنین زمانی که بر روی شیرینی پاشیده می شود، یک کنتراست رنگی بسیار زیبا ایجاد می کند.

ادویه جات برنج ایرانی یک ترکیب ارزشمند برای اضافه شدن به مجموعه ای ادویه جات شما است و شما از تنوع این ترکیب لذت خواهید برد. گلبرگ های گل رز عطر بسیار منحصر به فردی به این ترکیب اضافه می کنند و شما می توانید آنها را در بسیاری از بازارهای فارسی و خاورمیانه ای در شکل جوانه و گلبرگ های خشک یا پودر شده خریداری کنید. اگر پیدا کردن آن برای شما دشوار می باشد، مشکلی نیست، ادامه بدهید و این ترکیب را بدون آن انجام دهید. بدون آن هم هنوز عاشق این برنج ایرانی ادویه ای فوق العاده می شوید. من این عملیات پخت و پز برنج خوش عطر و طعم را با استفاده از یک مخلوط ادویه ها البته بدون گلبرگ های رز خشک آزمایش کرده ام و نتیجه ای بسیار خوشمزه و معطر به دست آمد.

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X