برنج در غذاهای ایرانی


سابقه و پیش زمینه:

 غذاهای ملی ایرانی بسیار متنوع و مغذی هستند. رژیم غذایی مبتنی بر برنج معمولا توسط همه افراد در سراسر کشور استفاده می شود که برنج ایرانی و در راس آن خرید برنج طارم هاشمی از جایگاه ویژه ای در میان توده های مردم برخوردار است. هدف پژوهش حاضر مستند کردن غذاهای برنجی قومی و سنتی تهیه و مصرف شده در ایران است که شما دروبسایت مجموعه عطر برنج مشاهده می فرمایید.

 روش ها:

داده ها توسط مصاحبه فردی از ۱۵ شهر در پنج منطقه ایران (شمال، جنوب، غرب، شرق و مناطق مرکزی) و همچنین با جستجو در ادبیات و منابع علمی، جمع آوری شده است.

 یافته ها:

 فهرستی از ۱۰۰ غذای قومی و سنتی برنجی مبتنی بر غذاهای ایرانی در سه دسته ارائه شده است:

 غذای اصلی، سوپ / آش و شیرینی / دسر.

 نتیجه گیری:

عنصر اصلی غذاهای سنتی و قومی ایرانی، برنج است. مردم ایران راه های زیادی برای پخت و مصرف غذاهای برنجی خلق می کنند.

برنج دومین محصول مهم غذای اصلی جهان پس از گندم است. برنج یک منبع اصلی کربوهیدرات بوده و پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را نیزفراهم می کند. به طور کلی، برنج اکثر کالری روزانه را برای بیش از نیمی از مردم در سراسر جهان فراهم می کند. تولید برنج توسط ۵۰ کشور برتر از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ از ۵۸۶ میلیون تن به ۷۳۸ میلیون تن افزایش یافته است. بزرگترین تولید کننده برنج در جهان، چین با تولید حدود ۲۰۵ میلیون تن متریک است. سایر تولید کنندگان برنج اصلی کشور های آسیایی مانند هند، اندونزی، بنگلادش، ویتنام، تایلند، میانمار و فیلیپین هستند. ایران همچنین تولید کننده برنج در آسیا با تولید  ۲٫۴ میلیون تن است. الگوی مصرف غذای مردم ایران نشان می دهد که ایرانی ها به طور متوسط روزانه ۱۰۰ گرم برنج مصرف می کنند که مجموعه عطر برنج یکی از تولید کنندگان و تامین کنندگان این محصول برای مردممان است. برنج پس از نان دومین غذای محبوب و مورد علاقه در ایران است. از این رو مجموعه عطر برنج بر خود موظف می داند تا محصولات با کیفیتخود را به سفره های مردم عزیز ایران گسترش دهد.

معروف ترین و رایج ترین محصولات غذایی برنج در ایران عبارتند از چلو کباب، چلوه قیمه، قرمه سبزی و جوجه کباب. هر یک از این غذاها می تواند با یک ظرف اصلی برنج با ظرف های جانبی دیگر سرو شوند. برنج و نیم دانه طارم هاشمی نیز در گستره وسیعی از محصولات غذایی ایرانی مبتنی بر برنج مانند سوپ ها، خورش ها، شیرینی و دسرها استفاده می شود. علاوه بر این، می توان آن را به عنوان جزئی از انواع مختلف غذاهای قومی و سنتی در ایران مورد استفاده قرار داد. امروزه علاقه ای به مواد غذایی قومی در سرتاسر جهان وجود دارد.

بر حسب تعریف، غذای قومی را می توان به عنوان غذایی در کشور در نظر گرفت که توسط افراد خارج از آن کشور پذیرفته می شود. به عنوان مثال، غذای ایرانی به عنوان غذای قومی در خارج از ایران معرفی می شود. در سرتاسر جهان توجه بیشتری به مواد غذایی سنتی و قومی شده، زیرا بسیاری از مردم کشورهای مختلف تمایل دارند که نه تنها برای بقا بلکه برای لذت بردن نیزغذا بخورند. اضافه کردن غذاهای قومی به الگوی مصرف مردم در سراسر جهان برای داشتن یک محل کار دلپذیر، زندگی سالم و همچنین برای داشتن فعالیت های سرگرم کننده اوقات فراغت، لازم است.

در سال های اخیر، بسیاری از محققان بر روی غذاهای سنتی و قومی تحقیق و کار کرده اند. آنها زمان و تلاش خود را در تحقیقات علمی و معرفی غذاهای قومی به جامعه جهانی، صرف کرده اند. به عنوان مثال کوون و تمانگ غذاهای مذهبی را تعریف کرده و به طور خلاصه برخی از آنها را معرفی می کنند. کوون و همکارانش همچنین مدارک کره ای قدیمی را برای بررسی تاریخی برخی از غذاهای سنتی کره ای مورد بررسی قرار داده است

به طور کلی، غذاهای قومی ایرانی به دو دسته تقسیم می شوند: غذاهای مبتنی بر گندم و برنج. یک غذای مبتنی بر گندم در فرهنگ ایرانی مواد غذایی است که در کنار نان گندم قرار می گیرد و همچنین توسط گندم یا آرد گندم تهیه می شود.

به طور مشابه، غذای برنجی، از برنج به عنوان یک عنصر اصلی استفاده می کند. مردم ایران غذای برنجی را یک یا دو بار در روز می خورند، اگر چه غذای اصلی برنجی آنها در ظهر مصرف می شود. در بسیاری از خانواده های ایرانی، یک وعده غذایی، غذا محسوب نمی شود، حتی اگر مقدار زیادی از غذاهای دیگر در آن وجود داشته باشند، مگر اینکه یک ظرف غذای برنجی در آن وعده وجود داشته باشد. برحسب اطلاعات نویسنده، تحقیقات کافی در مورد غذاهای قومی و سنتی ایرانی وجود ندارد. با توجه به تنوع زیاد غذاهای برنجی و محبوب بودن آن در بین افراد، مطالعات بیشتری در مورد این نوع غذاها مورد نیاز است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X