زرشک پلو با مرغ

زرشک پلو با مرغ یک غذای کلاسیک فارسی است که از زرشک ، مرغ  و پلو که برنج ایرانی بخار پز شده و پف کرده است، درست شده می باشد. این یکی از غذاهایی با برنج ایرانی مخلوط است که شما می توانید در دوره همی های کوچک ، همچنین عروسی های بزرگ ایرانی، جشن و تعطیلات پیدا کنید. گاهی اوقات این ظرف با یک نوع سوپ، معمولا سوپ مرغ زعفرانی یا سوپ جو و سالاد ساده کنار هم قرار می گیرند.

زرشک پلو با مرغ غذای بسیار ساده ای در مقایسه با خورشت های فارسی دیگر به حساب می آید. مرغ جزء اصلی این دستور پخت است و به طور جداگانه در سس گوجه فرنگی و زعفران پخته می شود، بنابراین می توان به راحتی آن را در مقادیر زیاد درست کرد، این امر برای پخت برنج نیز صادق است. به همین دلیل است که زرشک پلو با مرغ غذای مورد علاقه برای پخت در مهمانی در ایران است. این برنج بخار پز شده و در لایه های آن زرشک قرمز و پیاز سرخ شده طلایی قرار می گیرد، سپس با بادام و یا پسته تزیین می شود.

علاوه بر زرشک پلو با مرغ، منو غذا در یک مهمانی رسمی ایرانی با شمار زیادی از مهمانان میتواند شامل برنج ایرانی بخار پز سفید با خورشتی از گوشت بره / گوشت گاو مانند خورشت بادمجان برای دادن انتخاب برنج و گوشت متفاوت به مصرف کننده، می شود. زرشک پلو با مرغ و برخی از غذاهای دیگر مانند آش رشته، قیمه و شله زرد به طور سنتی در مقادیر زیاد پخته شده و با دیگران در مراسم مذهبی به عنوان “نذری” (راهی برای تشکر برای برآورده شدن آرزو ها یشان) به اشتراک می گزارند. زرشک طعمی مطبوع و ترش به خورشت می دهد و دز بخش های شرقی ایران رشد می کند. یک نوع زرشک دیگر نیز وجود دارد که طعم آن کمتر ترش بوده و رنگش تیره تر است. نام آن زرشک سیاه بوده و در استان کرمانشاه در غرب ایران رشد می کند.

بعضی از آشپزها قبل از مخلوط کردن زرشک با برنج ایرانی، جهت کم کردن ترشی به آن شکر اضافه می کنند. اما من ترجیح می دهم در حرارت کم آن را با پیازی که قبلا در کره سرخ شده و به رنگ قهوه ای طلایی در آمده، با روغن سرخ کنم. من برنج بخار پز خود را با این ترکیب مخلوط می کنم.

دستور پخت:

قطعات مرغ (سمت استخوان پایین)، آب، نیمه پیاز، نمک، فلفل و زردچوبه زمینی را به یک قابلمه بزرگی ۱۲ اینچی اضافه کنید. بدون گذاشتن در قابلمه با حرارت متوسط رو به بالا آن را به جوشاندن برسانید. کف بالای آن را جمع آوری کنید. شعله را به متوسط رو به پایین کاهش دهید، در قابلمه را گذاشته تا به مدت ۳۰ دقیقه بپزد. در این مرحله شروع به پخت برنج کنید.

قطعه مرغ را برگردانید و اجازه دهید که طرف دیگر را برای ۳۰ دقیقه دیگر بپزد. در این مرحله مرغ باید نرم شده باشد. پیاز های نصفه را از قابلمه خارج کنید. مرغ را چرخانده که سمت گوشتی آن بالا باشد و پودر زعفران را که اضافه کردنش اختیاری است بر روی تمام تکه های مرغ بپاشید.

با استفاده از پشت پودر زعفران را بر روس تکه های مرغ بمالید. این گام اضافی و ساده به تکه های مرغ رنگی زیبا و  دلپذیر می بدون این که بیش از اندازه از زعفران گرانبها استفاده شود. مخلوطی از پیاز سرخ شده و رب گوجه فرنگی را مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری زرشک  و ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو تازه بر روی آن بپاشید. من چند سال پیش شروع به اضافه کردن زرشک به سس کردم و کاملا عطر و طعم غنی شده به دست آمده آن را دوست دارم.

سس را به گرمای متوسط به جوش خوردن برسانید و سپس شعله آن را به میزان متوسط کم کنید، در قابلمه را بگذارید و آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بجوشانید و سپس یک بار دیگر تکه های مرغ را بچرخانید، به همین ترتیب قسمت بالای آن نیز در سس می پزد. برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر، یا تا زمانی که مرغ را به راحتی می توانید با یک چنگال بکشید، آن را بپزید. قطعه مرغ بر روی یک بشقاب دیگر به صورتی که قسمت گوشتی اش بالا است سرو می شود. می توان این بشقاب را به طور دلخواه با قطعه های بادام تزیین کرد.

در عین حال مخلوط پیاز سرخ شده و زرشک برای برنج آماده کنید. پیاز را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و آن را سرخ کنید، ترجیحا در کره به جای روغن تا قهوه ای طلایی شوند. سپس زرشک و اندکی زعفران به آن اضافه کنید و آن را با حرارت کم به مدت چند دقیقه یا تا زمانی که زرشک ها پف کنند، بپزید. زرشک ها در حرارت زیاد سریعا می سوزند.

برای سرو کردن آن از یک کفگیر استفاده کنید تا یک سوم برنج ایرانی بخار پز شده را روی دیس بریزید، یک سوم زرشک و پیاز سرخ شده را اضافه کنید و به همین ترتیب لایه های برنج و زرشک را اضافه کنید. تکه های بادام را برای به وجود آوردن تزیینی خاص به آن اضافه کنید. مرغ را در یک ظرف جداگانه سرو کنید. از طعم دلپذیر زرشک پلو با مرغ با سالاد شیرازی و یا سبزی خوردن لذت ببرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X